Marzenie trudne do zrealizowania czyli skoki spadochronowe

Skok spadochronowy

Zawsze marzyłem o skakaniu. W momencie kiedy pojawiła się możliwość wykonania skoku tandemowego (dzisiaj to jest standard, ale kilkanaście lat temu nie było to takie proste) od razu się zdecydowałem ? nawet miałem przeznaczone na ten cel pieniądze. Później pojawiły się szkolenia AFF ? od razu poszedłem (wcześniej nie robiłem żadnych szkoleń bo trwały one zbyt długo i najlepiej mieli wojskowi ? ja musiałem pracować żeby rodzinę utrzymać).

Szkolenie było niesamowitym przeżyciem i stwierdziłem na nim, że chcę skakać przez całe życie ? do samego końca. Tak jak niektórzy czują się jak ryba w wodzie tak ja czułem się jak ptak w przestworzach. Lecz jedno podczas tego krótko trwającego kursu dało mi poważnie do myślenia ? ilość sprzętu, który trzeba mieć żeby skakać oraz koszt każdego skoku. Przeraziło mnie to chociaż jeszcze nie znałem szczegółów.

Uczucie to zaczęło się we mnie potęgować w momencie kiedy doszliśmy podczas kursu teoretycznego do budowy spadochronu oraz sprzętu niezbędnego do skakania. Z ciekawości zapytałem instruktora ile to wszystko kosztuje. Jako, że nie było na to czasu w ciągu dnia powiedział, że wieczorem omówimy tą sprawę szczegółowo na spotkaniu towarzyskim. Spotkanie to sprawiło, że przekonałem się o tym, że nie każde marzenie może być w pełni zrealizowane. Rozmowa ta uświadomiła mnie jaki byłem naiwny marząc tyle lat… No tak, dzisiejszy świat powtarza, że marzenia są dla naiwnych. A przecież to właśnie dzięki nim człowiek żyje.

Zderzenie z rzeczywistością było tak mocne, że trudno było mi się nawet cieszyć tymi chwilami w powietrzu jakie były podczas kursu, a po powrocie zająłem się bez opamiętania realizacją marzeń mojej rodziny bo wiedziałem, że moje są niemożliwe ? niech choć oni mają to czego pragną.

Na koniec chciałbym polecić jedną z najlepszych szkół spadochronowych w Polsce – Skydive.pl Oferuje ona skoki spadochronowe, skoki tandemowe oraz szkolenia AFF.

Comments are closed.