Skoki tandemowe – najlepsze na pierwszy raz

Samodzielne skoczenie ze spadochronem wymaga odpowiednich przygotowań – zarówno podbudowy teoretycznej, jak i praktyki. Samemu pierwszy raz nie można skoczyć ze spadochronem bez właściwej asekuracji. Właśnie dlatego teraz na pierwszy raz polecane są skoki tandemowe. Czym są skoki tandemowe i gdzie można z nich skorzystać?

Skoki tandemowe są popularną odmianą skoków spadochronowych. W ich przypadku uczestnik skoku nie skacze jednak sam, ale wraz z instruktorem, czyli w tandemie – dwójce. Do skoków tandemowych wykorzystuje się specjalne uprzęże, które łączą uczestnika z instruktorem skoku. Instruktor przyczepiony jest za plecami uczestnika i to on odpowiada za sterowanie, otwieranie spadochronu, a także za bezpieczeństwo. Do skoków tego typu wykorzystuje się również odpowiednie spadochrony, które mogą udźwignąć ciężar dwóch osób. Spadochrony są automatyczne, dlatego otwierają się samoczynnie po osiągnięciu określonej wysokości. To powoduje, że skoki tandemowe są rzeczywiście bardzo bezpieczne nawet dla niedoświadczonych osób, które nigdy wcześniej nie skakały.

Organizacją skoków tandemowych zajmuje się obecnie większość firm w branży. Można skorzystać z usług praktycznie na terenie całej Polski. Większość firm skacze dodatkowo w kilku różnych lokalizacjach, co powoduje, że niezależnie od miejsca zamieszkania uczestnika, może on wybrać coś w pobliżu. Ceny skoków tandemowych nie są wyjątkowo wysokie. Jako że skacze się na ogół z dwóch wysokości – 3000 metrów lub 4000 metrów, ceny wynoszą zwykle od 500 do 800 złotych. W cenie zawiera się już wszystko to, co potrzebne, do odbycia skoku – to krótkie przeszkolenie odbywające się tego samego dnia (trwa zwykle kwadrans), następnie wyposażenie niezbędne do skoku, lot samolotem na daną wysokość, sam skok i na koniec certyfikat odbycia skoku. Dodatkowo można też wykupić usługę rejestracji skoku – filmowana i fotografowania. Na ogół kosztuje ona około 200-250 złotych.

Zatem na rozpoczęcie przygody ze skokami spadochronowymi tandemy są idealnym rozwiązaniem. Nie potrzeba żadnego doświadczenia, wcześniejszego przeszkolenia, specjalnej kondycji fizycznej, a przeciwwskazania są dość wąskie, dlatego skoczyć może prawie każdy. Aby sprawdzić aktualne oferty skoków tandemowych, wystarczy jedynie chwila w internecie. Rezerwację można wykonać na ogół także online.

Comments are closed.